قیمت لوله پلی اتیلن  pe100

برای آشنایی با محصولات پلی اتیلن روتن کار به معرفی لوله پلی اتیلن pe100 خواهیم پرداخت و قیمت لوله پلی اتیلن pe100 را با انواع دیگر و ابعاد دیگر از جمله Pe80 مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهیم داد. 

روتن کار تولید کننده انواع لوله پلی اتیلن و انواع اتصالات پلی اتیلن بوده و محصولات با کیفیت جهانی و استاندارد ملی تولید میکند . برای آشنایی بیشتر با محصولات این شرکت میتوانید از طریق لینک های زیر اقدام کنید . 

قیمت لوله پلی اتیلن 

قیمت اتصالات پلی اتیلن 

 

قیمت لوله پلی اتیلن PE100 | قیمت لوله پلی اتیلن PE80


در تهیه لوله پلی اتیلن گازی از دو ماده اولیه معمولا استفاده می گردد Pe100 و Pe80 که هر دو گریدی از پلی اتیلن هستند. قیمت مواد اولیه این دو گرید در بازار متفاوت است و قیمت مواد اولیه نهایتا تاثیر به سزایی در قیمت لوله  پلی اتیلن تولیدی دارد.

این دو گرید پلی اتیلن علاوه بر قیمت، ضخامت، وزن و فشار متحمل متفاوتی دارند. لوله پلی اتیلن که از Pe100 درست می شوند دارای ضخامت کمتر، فشار متحمله بیشتر و وزن کمتر هستند. در بازار ایران و جهان لوله پلی اتیلن به صورت کیلویی به فروش می رسد و وزن لوله پلی اتیلن تولیدی اهمیت بالایی دارد. با توجه به موارد ذکر شده قیمت لوله پلی اتیلن Pe100 ارزانتر از لوله پلی اتیلن Pe80 می باشد و علاوه بر قیمت کیفیت بالاتر این لوله ها استفاده از آنها را افزایش داده است.


شرکت رتن کار طی تحقیقاتی که در مورد قیمت لوله پلی اتیلن در کشور های مختلف انجام داده است متوجه شده قیمت لوله پلی اتیلن گازی pe100  نیز در دیگر کشور ها ارزان تر از pe80 بوده و برای انتقال گاز از گرید pe100 بیشتر استفاده می شود.


 لوله پلی اتیلن مناسب برای انتقال گاز

در پروژه های انتقال گاز باید لوله ها و اتصالات کاملا سالم و بدون نقص و دارای استاندارد های بین المللی باشد. ویژگی های فیزیکی شیمیایی و قیمت لوله پلی اتیلن گازی استفاده از این لوله پلی اتیلن را بالا برده است. این لوله ها در مقابل خوردگی، پایداری در شرایط آب و هوایی مقاوم بوده در برابر ضربه مستحکم و قابلیت حمل و نقل اسان دارد.

یکی از مهمترین ویژگی ها که در قیمت لوله پلی اتیلن  تاثیر گذار است فشار متحمله لوله است، زیرا لوله هایی که فشار بیشتری تحمل می کنند دارای ضخامت و وزن بیشتر هستند در نتیجه قیمت بالا تری نیز دارند. فشار علاوه بر قیمت لوله پلی اتیلن بر کیفیت نیز بیشترین تاثیر را دارد، تا حدی که جداول استاندارد برای رده های فشاری مختلف تعریف می گردد. این رده های فشاری بر اساس نوع مواد اولیه پلی اتیلن ، قطر لوله، ضخامت لوله و نوع روش اتصال می باشد و قیمت گذاری لوله ها بر اساس این جداول است.

شرکت رتن کار آماده فروش و ارائه لیست قیمت لوله پلی اتیلن  Pe100  رتن کار به شهرهای مختلف ایران میباشد ، شهر هایی از قبیل تهران ، کرج ، ارومیه، خرم آباد ، زاهدان ، خوزستان و ...


قیمت لوله پلی اتیلن pe100 گازی 

لوله پلی اتیلن برای اولین بار در آمریکا برای انتقال گاز استفاده شد و سپس در انگلیس و فرانسه گسترش پیدا کرد و از طریق اروپا وارد ایران شد. از سال 1989 میلادی شرکت گاز بریتانیا استفاده از مواد PE100، که دارای استحکام بلند مدت و مقاومت بیشتر بوده را برای رده های فشاری بالا (تا 7 بار) و اقطار بزرگتر را توصیه نمود همچنین قیمت لوله پلی اتیلن PE100 نیز خود تبلیغی مضاف بر توصیه شرکت گاز بریتانیا بود.

امروزه در اروپا از لوله پلی اتیلن PE100 در خطوط لوله تا فشار 10 بار نیز استفاده می شود. در تهیه لوله پلی اتیلن گازی باید به ویژگی های سیالات گازی توجه شود. در ایران نیز شرکت های تولید کننده در صدد برآمدند تا لوله پلی اتیلن با ویژگی های اروپا تولید نمایند.

در این رابطه بعضی از شرکت های تولید کننده موفق شدند نسل جدیدی از پلی اتیلن ها با ویژگی های مورد نیاز برای کاربرد های فوق تولید و تحت گونه های لوله پلی اتیلن pe80، pe100 و pe100+ با وزن پایین تر، بالا و خواص فیزیکی مکانیکی مناسب، تولید کنند.

همچنین قیمت لوله پلی اتیلن گازی تولید شده از نمونه اروپایی ارزان تر بوده و کیفیتی برابر دارند. شرکت رتن کار آماده ارائه لیست قیمت لوله پلی اتیلن گازی در ابعاد زیر می باشد:

لوله هایی برای انتقال گاز با ابعاد 2 ، 3 ، 4 ، 5 و 9 اینچ لوله های پلی اتیلنی هستند که روتن کار از آن ها برای انتقال گاز استفاده میکند. 

 

بر اساس موارد ذکر شده عواملی که در هنگام تولید بر قیمت لوله پلی اتیلن گازی اثر میگزارد:
1- مواد اولیه : که مهمترین عامل در تولید و قیمت گذاری لوله پلی اتیلن است
2- کیفیت و معیار های کیفی نظیر فشار متحمله، ضخامت و قطر است

قیمت لوله پلی اتیلن استاندارد گازی  pe100


در صنعت لوله سازی بر اساس استاندارد های بین المللی ISO 4437 ، EN 1555 تولید می شوند و در ایران نیز علاوه بر استاندارد های بین المللی،  بر اساس و دستور العمل و ضوابط شرکت ملی گاز IGS تولید می شود. سپس قیمت لوله پلی اتیلن گازی دارای استاندارد ها بر اساس وزن لوله محاسبه می گردد.

در بین لوله های تولید ی، لوله پلی اتیلن PE100 دارای قطر و ضخامت کمتر و فشار متحمله بیشتر بوده و نهایتا وزن کمتری دارند، درنتیجه قیمت لوله پلی اتیلن PE100 ازارنتر از دیگر گرید ها می باشد. 
شرکت رتن کار طی تحقیقات خود به این نتیجه رسید برای انتقال گاز در کشور بهتر است از لوله پلی اتیلن pe100 استفاده گردد تا علاوه بر مزیت های ذکر شده، هزینه اجرای پروژه را نسبت به دیگر لوله ها کاهش دهد. جهت بررسی خدمات و مشاوره به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.

لیست قیمت لوله پلی اتیلن pe100 ارزان تر از pe80 - قیمت لوله پلی اتیلن pe100 ارزان تر از pe80 - لیست قیمت لوله پلی اتیلن - قیمت لوله پلی اتیلن