قیمت لوله پلی اتیلن ارزان تر از سیستم پوش فیت

لوله پلی اتیلن ارزان تر از پوش فیت است . روتن کار به شما پیشنهاد میدهد که لوله پلی اتیلن و اتصالات پلی اتیلن این شرکت را امتحان کنید . از این رو از شما دعوت میکنیم برای آشنایی با محصولات این شرکت از طریق لینک های زیر اقدام کنید. 

قیمت لوله پلی اتیلن 

قیمت اتصالات پلی اتیلن 

برتری قیمت لوله پلی اتیلن فاضلابی نسبت به پوش فیت

پوش فیت به لوله و اتصالاتی گفته می شود که از مواد اولیه پلی پروپیلن ساخته شده و یک سیستم لوله کشی فاضلاب است. هریک از اتصالات و لوله ها در یک سو دارای سوکتی می باشد که در آن یک حلقه آب بندی جای دارد و می توان انتهای بدون سوکت آن را به راحتی و با اندکی فشار به درون سکوت لوله و یا اتصال بعدی وارد نمود. با توجه به ماهیت وصل شدن قطعات به یکدیگر این سیستم پوش فیت (Push Fit) نامیده شده است.


این لوله ها قابلیت نصب آسان در ساختمان های کوتاه را داشته و استفاده از لوله و اتصالات پوش فیت در در مکان هایی که نیاز به تست ندارد. این لوله ها وزت ملکولی بالایی دارند و در در برابر حرارت مقاومند. ولی این سیستم فاضلاب دارای معایبی است که شرکت رتن کار مجاب کرده تا در اجرای پروژه های سیستم فاضلابی خود، از لوله پلی اتیلن فاضلابی  به جای لوله های پروپیلن (پوش فیت) استفاده کند. در ادامه به بررسی قیمت لوله پلی اتیلن ارزان تر از سیستم پوش فیت می پردازیم.

قیمت اجرای لوله پلی اتیلندر مقایسه با پوش فیت

تولید کنندگان پوش فیت مواد اولیه خود را با قیمت ارزان تر نسبت به پلی اتیلن تهیه می کنند.و در تولید اتصالات پوش فیت نیز از مواد کمتری استفاده می گردد. اما در اجرای پروژه پوش فیت در هر یک متر حداقل دو بست استفاده می گردد و در اجرای لوله پلی اتیلن جوشی در هر دو الی سه متر یک بست استفاده می گردد.

 در نهایت با توجه به تعداد بست ها و قیمت بست ها، اجرای لوله پلی اتیلن ارزان تر از پوش فیت تمام می شود. هزینه اجرای سیستم پوش فیت حداقل 2.5 برابر قیمت لوله پلی اتیلن  است.  شرکت رتن کار آماده ارائه قیمت لوله پلی اتیلن در شهرهای زیر می باشد:

 

مزیت قیمت لوله پلی اتیلن به پوش فیت 

نو ظهور بودن سیستم پوش فیت در ایران و نبود پروژه ای که مدت زیادی از آن گذشته باشد، نتایج دقیقی از بررسی برتری سیستم پوش فیت در طولانی مدت، در دست نیست. ولی همان مدت کوتاه نشان داده، که به مرور زمان PH موجود در شوینده هایی مانند وایتکس که خاصی اسیدی دارند بر روی ارینگ های سیستم اثر گذاشته و باعث می شود سیستم پوش فیت از محل اورینگ با پوسیدگی و نشت فاضلاب مواجه گردد.

در صورتی که حتی یک پروژه بالای 30 سال در مورد خرابی لوله پلی اتیلن (معایب سیستم پلی اتیلن) و پی وی سی گزارش نشده است. صدای عبور فاضلاب در سیستم های پوش فیت به مراتب محسوس تر ازلوله پلی اتیلن می باشد.
در سیستم پوش فیت در مکان هایی که لوله در معرض نور خورشید قرار می گیرد از زانویی لوله پلی اتیلن استفاده می گردد، زیرا لوله پلی اتیلن در برابر نور uv و اشعه ماوراء بنفش مقاومت بالایی دارد که لوله ساخت پروپلین این مقاومت را ندارند. استفاد از لوله پلی اتیلن باعث میگردد تا هزینه اجرای پروژه پوش فیت افزایش یابد، این موضوع نیز یکی دیگر از ضعف های مالی سیستم پوش فیت است.

قیمت لوله پلی اتیلن در نهایت ارزان تر از لوله های پوش فیت است.  شرکت رتن کار علاوه بر قیمت لوله پلی اتیلن کاروگیت آماده ارائه لیست قیمت لوله پلی اتیلن در کاربرد های مختلف زیر می باشد :

  1. قیمت لوله پلی اتیلن گازی
  2. قیمت لوله پلی اتیلن کشاورزی
  3. قیمت لوله پلی اتیلن دوجداره و کاروگیت
  4. قیمت لوله پلی اتیلن آبیاری تحت فشار
  5. قیمت لوله پلی اتیلن کاروگیت

دیگر مزایای لوله پلی اتیلن

ارتفاع تست آب در اجرای پروژه های ابرسان و فاضلاب در لوله های پوش فیت تنها 5 متر است که به طبقه دوم ساختمان ها و اماکن های مسکونی و صنعتی نمی رسد این در حالی است که ارتفاع تست آب لوله پلی اتیلن تا حدود 40 متر یعنی چیزی حدود طبقه 10 یک ساختمان مسکونی قابلیت تست پر و ابند دارد. مقاوم نبودن محل اتصال پوش فیت ها در مقابل نوسانات زمین (زلزله) دز دیگر معایت این سیستم است

. این در حالی است که جرم مولکولی پلی اتین به اندازه ایست که این لوله ها را در برابر زلزله مقاوم کرده و خود جوش ها نیز مقاومت بالایی دارند. سیستم فاضلاب یکپارچه پلی اتیلن در برابر زلزله از مقاومت به نسبت خوبی برخوردار است که این موضوع در کشور زلزله خیزی مانند ایران حائز اهمیت است.
در زمان ضربه و فشار لوله پلی اتیلن از خود مقاومت بالایی نشان می دهد. به عنوان مثال در زیر بتن، اجسام سخت و سنگین مقاومت دارند که این ویژگی از مهترین ویژگی های پلی اتیلن است. این در حالی است که در سیستم پوش فیت اب بند ها زمانی تست می شوند که سیستم به دور از هر گونه فشار وبه صورت دایره کامل در داخل یکدیگر قرار گیرند اما به دلیل نرمی پوش فیت چنانچه از خارج فشاری بر آن وارد گردد از دایره کامل خارج شده و شکل بیضی به خود گرفته و همین مساله باعث به وجو آمدن نشت از محل اتصالات می گردد.
در نتیجه از آنجایی که هیچ دو سیستم فاضلاب متفاوت در محل اتصالات کاملا با هم فیت نمی شوند در سیستم پوش فیت هم در نقاطی که از لوله ها و سیفون های پلی اتیلن جوشی استفاده گردیده سیستم پوش فیت خواه نا خواه در آینده ای نچندان دور دچار مشکل خواهد شد و این هم یکی دیگر از ضعف های بزرگ سیستم پوش فیت می باشد.

 مطالب مرتبط با قیمت لوله پلی اتیلن شرکت رتن کار:

لیست لوله پلی اتیلن ارزان تر از لوله های پوش فیت  - قیمت لوله پلی اتیلن ارزان تر از سیستم پوش فیت - قیمت لوله پلی اتیلن در کرج

لیست قیمت لوله پلی اتیلن - قیمت لوله پلی اتیلن

قیمت اتصالات پلی اتیلن