آشنایی با قیمت لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری

آشنایی با قیمت لوله پلی اتیلن 16 میلی متری آنجایی اهمیت پیدا میکند که بدانیم ، بين 20 تا 30 درصد كل مساحت كشور زير كشت هستند و کشاورزی یکی از مهمترین صنعت های کشور است.

انچه در این جا اهمیت پیدا میکند ضرروت بررسی کاربرد  لوله  های پلی اتیلن در توسعه صنعت کشاورزی است ، از این رو از شما دعوت میکنیم برای آشنایی بیشتر با این محصولات و استعلام قیمت از طریق لینک های زیر اقدام نمایید. 

قیمت لوله پلی اتیلن 

قیمت اتصالات پلی اتیلن 

 

 

قیمت لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری در آبیاری تحت فشار


لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری در صنعت کشاورزی کاربرد داشته و عمدتا برای آبیاری تحت فشار استفاده می گردد.

این لوله ها معمولا تک جداره هستند و در بازار تحت عنوان قیمت لوله پلی اتیلن تک جداره 16 میلیمتری شناخته می شوند. این لوله ها  فشاری بالغ بر 4 بار(اتمسفر) را در سیستم های آبیاری تحمل می کنند.

 لیست قیمت  لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری معمولا برای شهر هایی که کشاورزی صنعت اصلی شهر است اهمیت دارد.  استان خوزستان قطب کشاورزی ایران بوده و بیشترین میزان تولیدات کشاورزی را در سطح کشور دارد.

وزن لوله های پلی اتیلن 16 میلیمتری در متر 0.55 کیلوگرم است و در کلاف های 400 متری معمولا تولید می شود.

شرکت رتن کار تولید کننده لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری در تمامی استان های کشور می باشد. از مهمترین ویژگی های لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری در آبیاری تحت فشار، مقاوم در برابر پرتو ماورا بنفش, اسید و مواد شیمیایی، قابليت نصب در عمق و سطح خاك، مقاوم در برابر كشش در هنگام نصب می باشد.

این ویژگی ها از مهم ترین پارامتر ها در قیمتگذاری لوله پلی اتیلن تلقی می شوند. از مهمترین ویژگی های لوله ی پلی اتیلن که در قیمت تاثیر زیادی دارد، فشار متحمله لوله است.

 

 

کاربرد لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری در آبیاری قطره ای

آبیاری قطره ای یکی از ساده ترین و پر کاربرد ترین روش های آبیاری تحت فشار است. در این روش آب با فشار کم از قطره چکان ها خارج می شود.

چون استفاده لوله پلی اتیلن در سر تا سر مزرعه استفاده می شود متراژ استفاده شده از این لوله بالاست به همین جهت قیمت گذاری لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری در این نوع از آبیاری تحت فشار بیشتر از آبیاری بارانی اهمیت دارد.

برای کاهش قیمت لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری سعی شده از مواد اولیه ارزانتر و با کیفیت تر مانند pe100 استفاده شده است.

قیمت اتصالات پلی اتیلن 16 میلیمتری

قیمت اتصالات  پلی اتیلن 16 میلیمتری به جنس مواد اولیه، ضخامت و فشار متحمله اتصالات بستگی دارد. این اتصالات شامل انواع انشعابات ، آبفشان، رابط و بست پلی اتیلن است. این اتصالات معمولا سایزی بین 12 تا 16 دارند. قیمت اتصالات پلی اتیلن تاثیر زیادی در قیمت تمام شده لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری دارد. 


کاربرد لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری در آبیاری بارانی

در این روش سیستم آبیاری در مزرعه حرکت می کند و استفاده از لوله های پلی اتیلن 16 میلیمتری در خطوط اصلی و انشعابات لوله نسبت به آبیاری قطره ای کاهش میابد.

به علت استفاده کمتر از اتصالات، قیمت لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری کم می شود. از این سیستم علاوه بر آبیاری برای پخش کود، دفع پساب، آبپاشی روی گیاه و ... استفاده می گردد.

در این روش آبیاری راندمان مصرف آب 90 درصد است و با کاهش هزینه کارگری همراه است به همین جهت قیمت تمام شده آبیاری با لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری کاهش می یابد.

در این سیستم آبیاری نیز از مواد اولیه pe100 استفاده می گردد. اتصالات پلی اتیلن در این روش آبیاری با استفاده از جوش لب به لب به یکدیگر متصل می گردند.

در این روش معمولا از لوله  های پلی اتیلنی استفاده می گردد که فشار بیشتری را تحمل می کند، زیرا آب با فشار بالا تری به نازل ها انتقال می یابد. چون لوله پلی اتیلن در خارج از مزرعه نگهداری می شوند از مهمترین ویژگی های آن قابلیت انبار داری است.

ویژگی ها ذکر شده به میزان زیادی در قیمت لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری در آبیاری بارانی تاثیر دارد. 

روتن کار به عنوان یکی از معتبر ترین تولید کننده گان لوله های پلی اتیلن و اتصالات پلی اتیلن آمادگی ارائه خدمات فروش لوله پلی اتیلن 16 میلی متری و اتصالات مربوط به آن را در شهر های زیر داراست. 

تهران، کرج، تبریز، مشهد، شیراز، اصفهان، ارومیه و شهرهای وابسته با این شهر ها، مراکز عمده عرضه محصولات روتن کار است که میتوانید از طریق مشاوران این شرکت برای بهره وری بهتر از منابع آب، بهترین محصول مورد نیاز خود را تامین و در راستای بهره وری صنایع خود از آن ها استفاده کنید . 

متقاضیان براساس حوزه های کاری خود می توانند پس از آشنایی با انواع محصولات این شرکت از طریق لینک های زیر جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های این شرکت اقدام به تماس با مرکز کنند.

قیمت لوله پلی اتیلن 

قیمت اتصالات پلی اتین 

 

 قیمت لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری در استان خوزستان

استان خوزستان قطب کشاورزی ایران است و به همین دلیل لیست قیمت لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری در شهر های مختلف این استان اهمیت بیشتری نسبت به دیگر استان ها دارد.

به علت کمبود آب کشاورزی و افزایش دمای هوا در فصل های گرم سال استفاده از لوله پلی اتیلن تحت فشار را در رو به افزایش برده است.

در این استان از لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری در هر دو سیستم آبیاری تحت فشار، آبیاری قطره ای و آبیاری بارانی استفاده می شود. در استان خوزستان با استفاده از لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری راندمان مصرف آب در ابیاری بارانی تا 90 درصد و راندمان مصرف آب در آبیاری قطره ای تا 70 درصد افزایش یافته است.

در این استان برای ابیاری از نوار های آبیاری نیز استفاده می گردد. در نوار های آبیاری از لوله پلی اتیلن با ضخامت خیلی کم استفاده می گردد. در خاک های خیلی شور قیمت لوله های  پلی اتیلن اهمیت بیشتری پیدا می کند.


وزن نهایی لوله، ضخامت لوله و فشار متحمله تعیین کننده قیمت لوله پلی اتیلن است، جهت بررسی لیست قیمت لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری با نمایندگی شرکت رتن کار تماس حاصل فرمایید. 

آشنایی با لوله پلی اتیلن 

آشنایی با اتصالات پلی اتیلن

لیست قیمت لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری - لیست قیمت لوله پلی اتیلن 16 میلیمتری -  قیمت لوله پلی اتیلن - لیست قیمت لوله پلی اتیلن