لیست قیمت هر کیلو لوله پلی اتیلن | قیمت گذاری لوله پلی اتیلن 

برای کسب اطلاع از لیست قیمت هر کیلو لوله پلی اتیلن لازم است که نحوه قیمت گذاری لوله پلی اتیلن را بدانیم و بر همین اساس نسبت به اعلام قیمت اقدام کنیم. 

روتن کار تولید کننده انواع مختلف لوله های پلی اتیلن و اتصالات پلی اتیلن با توجه به توان تولیدی این مجموعه نسبت به قیمت گذاری آن ها براساس پارامتر های استاندارد اقدام میکند . برای اطلاع از آن میتوانید وب سایت ما را دنبال کنید.

قیمت لوله پلی اتیلن

قیمت اتصالات پلی اتیلن

تغییر قیمت روزانه لوله پلی اتیلن در بازار

لوله پلی اتیلن یکی از پر مصرف تریت لوله در پروژه های انتقال آب، فاضلاب و گاز و صنعت می باشد. به خاطر خواص منحصر به فرد فیزیکی و مکانیکی، ویژگی های هیدروستاتیکی و ... مصرف این لوله پلی اتیلن را روز به روز افزایش داده است.

قیمت لوله  پلی اتیلن شرکت روتن کار به صورت روزانه تغییر می کند. این تغییر قیمت به عوامل متعددی بستگی دارد. . برای کارخانه روتن کار مهم نیست شما چه لوله ای با چه قطری را خریداری میکنید بلکه مقدار مواد اولیه مصرف شده برای هر متر لوله اهمیت داشته  و بر اساس این میزان مصرف و متراژ لوله پلی اتیلن قیمت هر کیلو لوله پلی اتیلن تعیین می گردد. 

 


تاثیر قیمت مواد اولیه بر قیمت لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن از مواد پلیمری ساده و پیچیده ای به نام PE ساخته می شود که این ماده پلی مری دارای گرید های مختلفی به نام های pe40, pe63, pe80 و pe100 هستند.

خلوص اولیه این مواد از عواملی هستند که در قیمت لوله پلی اتیلن موثر اند، زیرا در شرکت روتن کار بسته به کاربرد لوله ( آبرسان، گازی و...) ضایعاتی به این لوله ها اضافه می گردد. لیست قیمت لوله پلی اتیلن رتن کار با مواد اولیه مختلف به شرح زیر است.

 1. قیمت لوله پلی اتیلن pe100
 2. قیمت لوله پلی اتیلن pe80 
 3. قیمت لوله پلی اتیلن pe40

قیمت مواد اولیه و قیمت این ضایعات در بازار به صورت روزانه تغییر می کنند و این دو عامل از مهمترین عوامل موثر در قیمت روزانه لوله پلی اتیلن دارد. این مواد اولیه علاوه بر کیفیت دارای وزن های متفاوتی نیز هستند.


تاثیر ضخامت بر قیمت لوله پلی اتیلن 

لوله پلی اتیلن در دو سایز ارائه می گردنند، لوله پلی اتیلن 16 تا 1200 میلیمتر در رده ی سنگین HDPE و لوله پلی اتیلن 16-32میلیمتر در رده سبک LDPE. ضخامت لوله پلی اتیلن بر وزن لوله اثر گذار است و به علت اینکه لوله پلی اتیلن به صورت کیلویی به فروش میرسند ضخامت این لوله پلی اتیلن به صورت غیر مستقیم بر قیمت تاثیر گذار هستند.

ضخامت و وزن لوله پلی اتیلن علاوه بر قیمت در انتخاب اتصالات نیز موثر میشود، زیرا در ایران لوله پلی اتیلن بر حسب میلیمتر معرفی میشنود ولی اتصالات پلی اتیلن بر حسب اینچ، به همین دلیل تبدیل لازم است کارفرما بداند برای لوله پلی اتیلن 20 میلیمتری به اتصالات پلی اتیلن چند اینچی نیاز دارد.

آشنایی با قیمت لوله پلی اتیلن 

آشنایی با قیمت اتصالات پلی اتیلن

شرکت رتن کار آماده فروش و ارائه لیست قیمت لوله پلی اتیلن رتن کار در سایز های  زیر میباشد :

لیست قیمت لوله های  پلی اتیلن 16 میلیمتری

لیست قیمت لوله های پلی اتیلن 20 میلیمتری

لیست قیمت لوله های پلی اتیلن 25 میلیمتری

لیست قیمت لوله های پلی اتیلن 32 میلیمتری

لیست قیمت لوله های پلی اتیلن 40 میلیمتری


تاثیر فشار متحمله بر قیمت لوله پلی اتیلن

ضخامت و وزن علاوه بر قیمت لوله پلی اتیلن بر فشار نیز موثر هستند. با توجه به اجزای یک سیستم لوله کشی و کاربرد آن لوله پلی اتیلن در صنعت حداکثر فشار ، بر حسب بار یا اتمسفر تعیین میگردد. این فشار معمولا بین 2.5 تا 40 بار (اتمسفر) بررسی شده و بسته به نوع مصرف لوله یک بازه فشار خاص به لوله اعمال می گردد.

لوله پلی اتیلن که فشار بالاتری را متحمل میکند به طبع دارای وزن بالاتری نیز هست. این افزایش وزن مانند ضخامت به صورت غیر مستقیم بر قیمت لوله پلی اتیلن تاثیر می گذارد.

لوله پلی اتیلن که فشار بیشتر تحمل می کند گران تر بوده پس بسته به نوع مصرف لوله های پلی اتیلن یک فشار متحمل لازم است تا هزینه اضافی بر پروژه اعمل نگردد، که این فشار با دستگاه های مختلفی محاسبه می گردد مثل :

فشارسنج U لوله، فشارسنج صوتی، فشارسنج خازنی، فشارسنج گاز ایده ال، فشارسنج مکلئود، فشارسنج جیوه ای، فشارسنج ترموکوپل و غیره.


فشار متحمل شده در لوله پلی اتیلن  مهمترین پارامتر در انتخاب سایز لوله پلی اتیلن  و نوع مصرف لوله پلی اتیلن برای کارفرما است، به طور مثال زمانی که یک لوله پلی اتیلن جهت گازرسانی استفاده میشود دو فشار بر جدار داخلی لوله پلی اتیلن وارد میگردد.

یکی فشاری است که از جدار داخلی لوله وارد می شود و دیگری فشاری است که بر جدار طولی لوله پلی اتیلن وارد میشود، اگر لوله پلی اتیلن انتخاب شده ضخامت لازم جهت تحمل هر یک از این تنش ها را نداشته باشد با نشت گاز در مسیر انتقال مواجه می شویم.

به طور کلی در لوله پلی اتیلن رابطه بین فشار – قطر و ضخامت به عنوان مشخصه میزان فشار مجاز لوله تعیین می شود، که هر سه این موارد بر وزن تاثیر داشته و نهایتا به صورت غیر مستقیم بر قیمت لوله پلی اتیلن تاثیر می گذارد. لیست قیمت لوله پلی اتیلن رتن کار با فشار های مختلف به صورت زیر است:

 1. لیست قیمت لوله پلی اتیلن 4 اتمسفر
  2. لیست قیمت لوله پلی اتیلن 6 اتمسفر
  3. لیست قیمت لوله پلی اتیلن 10 اتمسفر
  4. لیست قیمت لوله پلی اتیلن 12.5 اتمسفر
  5. لیست قیمت لوله پلی اتیلن 16 اتمسفر
  6. لیست قیمت لوله پلی اتیلن فشار قوی


بر اساس نوع مصرف لوله پلی اتیلن ( قیمت لوله پلی اتیلن آبرسانی، قیمت لوله پلی اتیلن گازی، قیمت لوله پلی اتیلن فاضلابی و...) موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران برای هر لوله پلی اتیلن یک سایز، وزن مشخص و فشار استاندارد تعریف کرده است.

این جداول ساخت لوله پلی اتیلن بر طبق استاندارد را تضمین کرده و قابلیت اعتماد و کیفیت را بالا میبرد. به طور کلی لوله پلی اتیلن به صورت شاخه ای تولید می گردند و به صورت کیلویی به فروش میرسند. قیمت لوله پلی اتیلن استاندارد حاصل ضرب وزن یک متر از آن سایز در قیمت هر کیلو مواد اولیه می باشد.

برای مثال اگر لوله ای 3 کیلوگرم باشد و قیمت لوله پلی اتیلن کیلویی 5000 تومان باشد قیمت هر متر این لوله به صورت 3*50000 محاسبه میگردد، البته در وزن اولیه این لوله پلی اتیلن تولیدی طبق گفته های ذکر شده در بالا فشار، ضخامت و مواد اولیه موثر هستند.


جهت کسب اطلاعات راجع به قیمت هر کیلو لوله پلی اتیلن در شرکت رتن کار با واحد فروش این شرکت در کرج تماس حاصل فرماید.

قیمت هر کیلو لوله پلی اتیلن رتن کار - لیست قیمت هر کیلو لوله پلی اتیلن رتن کار - قیمت لوله پلی اتیلن در کرج - لیست قیمت لوله پلی اتیلن - قیمت لوله پلی اتیلن