قیمت لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای | قیمت لوله پلی اتیلن آبیاری تحت فشار

برای آگاهی از قیمت لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای و همچنین قیمت لوله پلی اتیلن آبیاری تحت فشار لازم است کمی با این لوله ها و مکانیزم کار کردن آن ها آشنا شویم .  

سیستم آبیاری تحت فشار یا آبیاری قطره ای روشی که در آن آب با فشار کم از روزنه یا وسیله‌ای به نام قطره چکان از شبکه خارج و به صورت قطراتی در پای گیاه ریخته می‌شود.

لوله‌ و اتصالات پلي اتيلن بیشترین مصرف را نسبت به ساير لوله‌ها در شبکه های آبیاری تحت فشار دارند. لوله های این روش آبیاری معمولا 16 میلیمتر می باشد و یکی از مهمترین خواصی این لوله پلی اتیلن، خاصیت مقاوم بودن آن در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید است.

لیست قیمت لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای بر اساس کلاف های 400 تا 500 متری و وزن بین 5.10 کیلو تا 21 کیلو تعیین می گردد. شرکت رتن کار تولید کننده و ارائه دهنده لیست قیمت لوله پلی اتیلن آبیاری تحت فشار 16 میلیمتری با انشعابات مختلف می باشد. 

شرکت روتن کار تولید کننده انواع لوله های پلی اتیلن و اتصلات پلی اتیلن بوده و متناسب با نیاز صنایع مختلف نسبت به تولید اقدام میکند . در این وب سایت میتوانید با محصولات ویژه این شرکت آشنا شوید و از نظر قیمتی با محصولات سایر شرکت ها مقایسه کنید. 

قیمت لوله پلی اتیلن 

قیمت اتصالات پلی اتیلن


قیمت اتصالات پلی اتیلن آبیاری تحت فشار

قیمت گزاری لوله آبیاری تحت فشار به میزان زیادی به قیمت اتصالات پلی اتیلن  بستگی دارد. در این اتصالات معمولا از گرید های PE80, PE100 استفاده شده و سایز های متنوعی دارند.

برای انشعابات پلی اتیلن آبیاری قطره ای معمولا از لوله پلی اتیلن 16 میلیمتر استفاده می شود که فشار متحمله توسط این لوله پلی اتیلن معمولا 4 اتمسفر است. این کاهش سایز و فشار باعث کاهش قیمت لوله پلی اتیلن می گردد.

در این سیستم شیر انشعابات و بست هایی در انتهای لوله پلی اتیلن استفاده می شود که از جنس پروپیلن بوده و فشاری معادل 4 اتمسفر را تحمل می کند.

قیمت اتصالات آبیاری قطره ای به جنس و سایز و فشار متحمله اتصالات بستگی دارد. قیمت لوله پلی اتیلن آبیاری تحت فشار در فشار های زیر ارائه می گردد:

  1. قیمت لوله و اتصالات پلی اتیلن 4  بار  آبیاری تحت فشار
  2. قیمت لوله ها و اتصالات پلی اتیلن 6 بار  آبیاری تحت فشار
  3.  لوله و اتصالات پلی اتیلن 10 بار  آبیاری تحت فشار
  4. قیمتهای لوله و اتصالات پلی اتیلن 12.5 بار  آبیاری تحت فشار
  5. قیمت های  لوله و اتصالات پلی اتیلن 16 بار  آبیاری تحت فشار
  6. قیمت لوله و اتصالات پلی اتیلن فشار قوی  آبیاری تحت فشار

قیمت نوارپلی اتیلن آبیاری

آبیاری نواری نوعی آبیاری است که در آن نوار هایی از جنس پلی اتیلن روی زمین قرار می گیرد که این نوار ها از جنس پلی اتیلن نرم می باشند و به صورت تقریبا مسطح و بسیار نرم می باشد.

ضخامت دیواره نوار آبیاری بسیار نازک و معادل ۰/۱۷۵ میلی متر است که این ضخامت نازک به میزان زیادی در قیمت نوار پلی اتیلن آبیاری  تاثیر گذار است.

در این لوله پلی اتیلن و فاصله بین قطره چکان ها مختلف است و از لوله پلی اتیلن ضخیم تر معمولا برای آبیاری زیر سطحی گیاهان مختلف استفاده می شود. به علت سبکی و نازکی قیمت نوار پلی اتیلن آبیاری نسبت به دیگر قیمت لوله پلی اتیلن آبیاری، بسیار مناسب بوده و با توجه به مزیت های این روش آبیاری کاملا مقرون و به صرفه است.

انشعابات و لوله  فرعی پلی اتیلن در آبیاری نواری قیمت کمتر از آبیاری قطره ای دارد که باعث کاهش قیمت گزاری آبیاری نواری می گردد.  از مهمترین معایب این سیستم آبیای مدت استفاده از این نوار پلی اتیلن می باشد.

مدت زمان استفاده از این لوله پلی اتیلن تنها یک فصل زراعی است. به طور کلی قیمت لوله پلی اتیلن کشاورزی با کاهش فشار متحمله و کاهش قطر کاهش می یابد.

قیمت لوله پلی اتیلن آبیاری بارانی

در آبياری به روش بارانی ،آب با فشار در داخل يک شبکه لوله کشی شده جريان پيدا کرده و سپس از خروجی هايی که روی اين شبکه تعبيه شده و آبپاش ناميده می شوند خارج می شود.

این روش آبیاری پلی اتیلن بیشترین مزیت و کمترین معایب را داشته و نوین ترین روش آبیاری است. قیمت لوله پلی اتیلن آبیاری بارانی در وهله اول به قیمت پمپ ها بستگی دارد و در وهله دوم قیمت لوله پلی اتیلن اهمیت پیدا می کند.

از مهمترین ویژگی های لوله پلی اتیلن در آبیاری فشاری، فشار متحمله توسط این لوله پلی اتیلن است. قیمت لوله پلی اتیلن در این روش به میزان زیادی به فشار و گرید مواد اولیه بستگی دارد.

قیمت تمام شده لوله پلی اتیلن آبیاری بارانی به علت استفاده از لوله پلی اتیلن فرعی و انشعابات و استفاده از اتصالات پلی اتیلن نسبت به دیگر روش های آبیاری بیشتر است. ولی به علت افزایش کمیت و کیفیت محصولات تولیدی این هزینه جبران می شود. 

مزایای استفاده از لوله پلی اتیلن آبیاری تحت فشار

با توجه به میزان بارندگی و منطقه خشک و نیمه خشک ایران استفاده بهینه از آب و هزینه های لوله پلی اتیلن سیستم آبیاری از اهمیت بالایی برخوردار است. آبیاری تحت فشار شامل آبیاری بارانی و قطره ای می باشد که مزیت هر کدام: 
1) افزایش راندمان آبیاری به میزان ۷۰ % در روش بارانی و به میزان ۹۰ % در روش قطره ای و تقلیل میزان آب مصرفی در مقایسه با آبیاری سطحی. این افزایش راندمان و کاهش قیمت لوله پلی اتیلن به طور کلی در قیمت تمام شده پروژه اثر دارد.
2) تهویه مناسب خاک و یکنواختی پخش آب در سطح مزرعه و عدم نیاز به زهکشی مزرعه. در این روش از  قیمت لوله  پلی اتیلن زهکش صرفه نظر شده میشود و هزینه سیستم آبیاری کاهش می یابد.
3) این روش قابل استفاده برای تمام گیاهان می باشد و به جهت قیمت  لوله پلی اتیلن آبیاری تحت فشار از اهمیت بالایی برخوردار است.

شرکت رتن کار آماده فروش و ارائه لیست قیمت لوله پلی اتیلن تحت فشار رتن کار به شهرهای ایران می باشد. 

 

 جهت بررسی دقیق لیست قیمت لوله های پلی اتیلن در شهر های مختلف و ابعاد مختلف با دفتر مرکزی شرکت رتن کار در کرج تماس حاصل فرمایید. 

قیمت لوله پلی اتیلن 

قیمت اتصالات پلی اتیلن

لیست قیمت لوله پلی اتیلن آبیاری  تحت فشار - قیمت لوله پلی اتیلن آبیاری  تحت فشار - لیست قیمت لوله پلی اتیلن - قیمت لوله پلی اتیلن - قیمت لوله پلی اتیلن کشاورزی